daltonistka
 :: Strona główna
 :: Aktualności
 :: Daltonistka
 :: O parafii
 :: Galeria
 :: Kontakt
 :: Wirtualny spacer
imieniny:

Wtorek 03.10.2023
Łk 9,51-56
"Gdy dopełnił się czas Jego wzięcia z tego świata, postanowił udać się do Jerozolimy i wysłał przed sobą posłańców. Ci wybrali się w drogę i przyszli do pewnego miasteczka samarytańskiego, by Mu przygotować pobyt. Nie przyjęto Go jednak, ponieważ zmierzał do Jerozolimy. Widząc to, uczniowie Jakub i Jan rzekli: Panie, czy chcesz, a powiemy, żeby ogień spadł z nieba i zniszczył ich? Lecz On odwróciwszy się zabronił im. I udali się do innego miasteczka."


Maria Goretti przebaczyła swojemu zabójcy - Aleksandrowi Serelli. Na pytanie kapłana, czy przebacza Aleksandrowi, ta 12-letnia umierająca dziewczyna odpowiedziała: "Tak! Przebaczam mu i chcę, aby ze mną był w raju, w niebie".

Przebaczenie jest szczytem modlitwy chrześcijańskiej; (...) Przebaczenie świadczy również o tym, że w naszym świecie miłość jest silniejsza niż grzech - tak uczy nas Kościół.

Św. Bernard w Kazaniu 40 o Pieśni nad Pieśniami mówił tak: Chociaż byście wiedzieli cos złego, nie osądzajcie natychmiast bliźniego, ale raczej usprawiedliwiajcie go w swoim wnętrzu. Usprawiedliwiajcie intencję, jeżeli nie możecie usprawiedliwić czynu. Pomyślcie, że uczynił to z niewiedzy albo z zaskoczenia, albo ze słabości. Jeżeli zaś coś jest tak jasnego, że nie możecie tego pominąć, nawet wtedy starajcie się wierzyć i mówcie sobie: pokusa musiała być bardzo mocna.
Ks. Piotr Brząkalik.
drukuj
copyright © Parafia Świętego Mikołaja w Łące 2005-2023
created by anders