daltonistka
 :: Strona główna
 :: Aktualności
 :: Daltonistka
 :: O parafii
 :: Ministranci
 :: Galeria
 :: Adopcja serca
 :: Kontakt
 :: Ciekawe linki
 :: Wirtualny spacer
imieniny:

Wtorek 11.12.2018
J 1,6-8.19-28
"Pojawił się człowiek posłany przez Boga -
Jan mu było na imię.
Przyszedł on na świadectwo,
aby zaświadczyć o światłości,
by wszyscy uwierzyli przez niego.
Nie był on światłością,
lecz [posłanym], aby zaświadczyć o światłości.
Takie jest świadectwo Jana. Gdy Żydzi wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem: Kto ty jesteś?, on wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając: Ja nie jestem Mesjaszem. Zapytali go: Cóż zatem? Czy jesteś Eliaszem? Odrzekł: Nie jestem. Czy ty jesteś prorokiem? Odparł: Nie! Powiedzieli mu więc: Kim jesteś, abyśmy mogli dać odpowiedź tym, którzy nas wysłali? Co mówisz sam o sobie? Odpowiedział: Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską, jak powiedział prorok Izajasz. A wysłannicy byli spośród faryzeuszów. I zadawali mu pytania, mówiąc do niego: Czemu zatem chrzcisz, skoro nie jesteś ani Mesjaszem, ani Eliaszem, ani prorokiem? Jan im tak odpowiedział: Ja chrzczę wodą. Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie, który po mnie idzie, a któremu ja nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała. Działo się to w Betanii, po drugiej stronie Jordanu, gdzie Jan udzielał chrztu."


Ja chrzczę wodą. Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie, który po mnie idzie, a któremu ja nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała.

Zdarza się czasem tak, że ktoś idzie i zostawia Jezusa z tyłu, poza sobą, we wspomnieniach dzieciństwa, kiedy jeszcze się modlił, spowiadał, prowadził zeszyt do religii, czekał na świętego Mikołaja. Idzie teraz sam i wskazuje na samego siebie.

Jakie dziwne rzeczy dzieją się nieraz w życiu takich ludzi. Światopogląd bez wiary rozsypuje się na kawałki. Kompromitują się ci, którym ufał. Zaczyna budzić się sumienie.

Nawrócić się to zrozumieć, że choćby nawet Jezus szedł z tyłu i nie był widoczny - to On zawsze prowadzi poprzez wszystkie wydarzenia jakie dzieją się w naszym życiu.
ks. Piotr Brząkalik.
drukuj
copyright © Parafia Świętego Mikołaja w Łące 2005-2018
created by anders