daltonistka
 :: Strona główna
 :: Aktualności
 :: Daltonistka
 :: O parafii
 :: Ministranci
 :: Galeria
 :: Adopcja serca
 :: Kontakt
 :: Ciekawe linki
 :: Wirtualny spacer
imieniny:

Czwartek 16.08.2018
(Mt 18,15-20)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik! Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.

Dzisiejsza Ewangelia jest bardzo rozbudowana – zawiera aż trzy wątki, które należałoby rozważyć:
- upominanie bliźniego
- kwestia odpuszczania win
- obecność pośród modlących się.
Kusi mnie, by skupić się na napominaniu, ale nieco od innej strony – Jezus daje konkretną wskazówkę – jeśli widzisz, że dzieje się coś złego – upomnij!
A my? Zamknięci w swoich skorupkach zazwyczaj udajemy, że nie widzimy, nie zauważamy, albo po prostu –że nas to nie dotyczy. Wiem, sama nie raz usłyszałam: „to nie twoja sprawa, nie wtrącaj się” … To boli. Nie raz naprawdę trzeba zebrać się na odwagę, żeby kogoś upomnieć i niejednokrotnie targają mną sprzeczne uczucia – czy aby na pewno mam rację? A poza tym - to na pewno nic nie da, a jeszcze oberwać mogę. A Jezus miał odwagę wejść do świątyni i upomnieć przekupniów, ba, stoły im powywracał!
…Mam odwagę by upomnieć gdy widzę, że powinno być inaczej?...
Ewa
drukuj
copyright © Parafia Świętego Mikołaja w Łące 2005-2018
created by anders