daltonistka
 :: Strona główna
 :: Aktualności
 :: Daltonistka
 :: O parafii
 :: Ministranci
 :: Galeria
 :: Adopcja serca
 :: Kontakt
 :: Ciekawe linki
 :: Wirtualny spacer
imieniny:

Wtorek 16.10.2018
Mk 3,31-35
"Tymczasem nadeszła Jego Matka i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. Właśnie tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytają się o Ciebie. Odpowiedział im: Któż jest moją matką i którzy są braćmi? I spoglądając na siedzących dokoła Niego rzekł: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką."


Starsi księża mówią nieraz do wiernych: Bracia w Chrystusie! Siostry w Chrystusie! W ten sposób przypominają nam nasze pokrewieństwo z Jezusem, z czym jesteśmy już jako tako oswojeni.
Gdyby jednak ktoś nazwał nas matka Chrystusa, zwłaszcza mężczyznę, bylibyśmy zdumieni i nie wiele byśmy z tego rozumieli.
Pomyślmy: Pan Jezus powiedział te słowa do ludzi siedzących dookoła Niego, a więc raczej do mężczyzn. Kobiety na Wschodzie pilnowały domów i dzieci. Jak więc Jezus, patrząc na mężczyzn siedzących wokół Niego, mógł powiedzieć, że widzi w nich swoje matki? Jak to zrozumieć?
Dziecku najbliższa jest matka. Kto jest najbliższy Jezusowi, tak jak Jego Matka? Ten, kto spełnia wole Ojca, który jest w niebie.
Jeżeli przyjmujemy wolę Pana Boga: przyjmujemy chorobę, samotność, upokorzenie, potrzebę pogodzenia się z kimś, kto nas krzywdzi - jeżeli spełniamy to, czego On od nas chce, a nie to, co sami chcemy, wtedy Jezus przez nas przychodzi na świat. Tak jak matka jest glebą, w której rozpoczyna się życie i wzrasta, tak każdy, kto zgadza się z Bogiem i chce tego, czego On chce przeżywa w swoim życiu Boże narodzenie.
Każdy z nas mógł doświadczyć w sobie tego, że Pan Jezus w nas się narodził, kiedy potrafiliśmy zgodzić się na to, czego Pan Bóg od nas chciał. Pan Jezus nikogo na ziemi nie nazwał Ojcem. Kiedy mówił o Ojcu - mówił o Ojcu w niebie, ale matkami nazwał tych, także nas, którzy spełniają wolę Ojca
Ks. Piotr Brząkalik.
drukuj
copyright © Parafia Świętego Mikołaja w Łące 2005-2018
created by anders